English Türkçe
Ana Sayfa
Yarışma Bilgileri
Sonuçlar
Fotoğraflar
Çalıştaylar
Ulaşım-Konaklama
Basın Bülteni
İletişim
Eski Yarışmalar
ULUSLARARASI DANS SPORU FEDERASYONU
TÜRKİYE DANS SPORLARI FEDERASYONU
ORTA DOĞU
TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
ODTÜ EŞLİ
DANSLAR TOPLULUĞUULAŞIM ve KONAKLAMA    

Konaklama

TDSF 8. ODTÜ Cumhuriyet Kupası Dans Sporu Şampiyonası'na katılmak üzere şehir dışından gelecek sporculara, üniversitemiz yurtlarında 30-31 Ekim geceleri ücretsiz konaklama sağlanacaktır. Katılımcıların bu imkandan yararlanmaları için, başvuru formundaki ilgili bölümü doldurmaları yeterlidir. (Konaklama imkanı 20 bay, 20 bayan olmak üzere toplam 40 kişi ile sınırlı olacaktır.)

Ayrıca gerçekleştirilecek çalıştaylara katılmak isteyen şehir dışı katılımcılara talep etmeleri halinde ilgili tarihlerde de konaklama imkanı sunulacaktır. Bu yönde talebi olan kişilerin en geç 23 Ekim akşamına kadar Yarışmacı İlişkileri Sorumlusu Özgün Çağlar Ersoy'a gerekli bilgileri vermeleri gerekmektedir.


Yurt 1

Yurt 2Ulaşım

Etkinliğe şehir dışından gelecek katılımcılar, Ankara'ya otobüs, tren veya uçak gibi toplu taşım araçları veya kendi özel araçları ile ulaşabilirler. ODTÜ'ye özel araçları ile gelecek katılımcılar için, yerleşke girişinde giriş kartı karşılığında otopark imkanı sunulmaktadır.

Ankara'nın çeşitli semtlerinden yerleşkeye ulaşım imkanları şu şekildedir:
  • Taksi
    Otobüs Terminali - ODTÜ Yerleşkesi arası taksi ücretleri (tek yön) yaklaşık 15 TL'dir. Yerleşkesi içerisinde de 24 saat çalışan taksi servisi mevcuttur.

  • Dolmuş
    ODTÜ Yerleşkesi'ne güzergâhları Ulus-Konya Yolu-Terminal-ODTÜ; Kızılay-Eskişehir Yolu-ODTÜ ve Ayrancı-Çetin Emeç Bulvarı-ODTÜ olmak üzere 3 ayrı dolmuş çalışmaktadır. Ulus-ODTÜ dolmuşları 07:30-17:30; Ayrancı-ODTÜ dolmuşları 08:00-21:30, Kızılay-ODTÜ dolmuşları ise 08:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Dolmuş ücretleri (tek tön) 1.7 TL'dir.

  • Otobüs
    ODTÜ Yerleşkesi'ne Kızılay ve Ulus semtlerinden belediye otobüsleri çalışmakta, ayrıca özel halk otobüsleri de haftanın her günü 07:30-22:30 saatleri arası hizmet vermektedir.

Aşağıdaki krokide otobüs terminali, tren garı ve havaalanı güzergâhlarından yerleşkeye ulaşım gösterilmiştir:

Diğer İmkanlar

31 Ekim günü yarışmaya katılan sporcularımıza ücretsiz yemek paketi dağıtılacaktır. Ayrıca yarışma günü, spor salonu önüne kurulacak stantlarda değişik yemek imkanları da sunulacak; bunun dışında spor salonuna 2 dakika mesafedeki çarşıda bulunan pek çok restoran da katılımcılarımızın hizmetinde olacaktır.

Çarşı bölgesinde yer alan biri bay biri bayan olmak üzere iki kuaför salonu 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermekte olup dileyen yarışmacılarımız yarışma günü ücreti karşılığı bu hizmetten yararlanabileceklerdir.

Ayrıca yerleşke içerisinde postane, süpermarket ve banka/ATM hizmetleri de bulunmaktadır.